در حال بارگذاری، لطفا کمی صبر کنید . . .
وبسایت رسمی رفوکاری نایب
طراحی شده توسط: ترشیز وب

چرم دوزی فرش که نمونه ای از آن را در تصویر مشاهده می کنید، از جمله اقداماتی است که در حیطه رفوگری و ترمیم فرش محسوب شده و بهترین روش برای جلوگیری از آسیب دیدگی لبه های فرش به شمار می آید. در واقع این کار، علاوه بر حفظ زیبایی ظاهری فرش، به آن استحکام می بخشد. در حالت کلی متخصصان از دو نوع نوار چرم طبیعی و نوار چرم مصنوعی برای لبه های فرش استفاده می کنند.

چرم دوزی فرش بهترین روش برای جلوگیری از آسیب دیدگی لبه های فرش به شمار می آید. در واقع چرم دوزی علاوه زیبایی ظاهری فرش به آن استحکام می بخشد. در حالت کلی متخصصان از دو نوع نوار چرم طبیعی و نوار چرم مصنوعی برای لبه های فرش استفاده می کنند.

مزیت ها

جالب است بدانید چرم دوزی فرش مزیت ها و قابلیت های بسیاری را به دنبال دارد. از آنجا که امروزه بیشتر منازل دارای کفپوش هایی از جنس پارکت، سنگ و سرامیک می باشند، از اینرو استفاده از چرم در پشت فرش از لیز خوردن فرش به طور قابل توجهی جلوگیری می کند. همچنین استفاده از چرم در پشت فرش و قالی یکی از روش های مقابله با تاخوردگی یا کیسی فرش در لبه های فرش می باشد. در واقع استفاده از چرم به نوعی باعث یکدستی، زیبایی و صاف تر شدن لبه های فرش خواهد شد. جلوگیری از تاخوردگی گوشه های قالی و یا مشکل لول شدن قالی از دیگر مزیت های چرم دوزی به شمار می آید. امروزه کناره های برخی از فرش ها به دلیل نداشتن آهار مناسب و یا خاب کم لول شده و این امر از زیبایی آن می کاهد. همچنین استفاده از چرم باعث پوشاندن سوراخ های ایجاد شده توسط میخ می شود.

آشنایی با ابزار و نحوه چرم دوزی

امروزه متخصصان رفوکاری از ابزار خاصی همچون سوزن مناسب و نخ مخصوص چرم دوزی یا نخ وکس دار برای چرم دوزی فرش استفاده می کنند. برای انجام این کار ابتدا نوارهایی به طول فرش  و به عرض ۵ سانتی متر تهیه کرده و نوار چرم را بعد از اتمام آهار در قسمت شیرازه فرش با دقت خاصی می دوزند. بهتر است بدانید چرم ها با عرض های مختلف در بازار قابل عرضه هستند. برای چرم دوزی لازم است فرش را بر روی زمین ثابت کرده و چرم های مورد نیاز را به صورت زیگزاگ به قالی متصل کرد.

صفحه رفوکاری نایب در اینستاگرام را دنبال کنید:

https://www.instagram.com/nayeb.asl

انتشار:

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط:

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.  

اطلاعات تماس

مجوزها

ما را دنبال کنید