در حال بارگذاری، لطفا کمی صبر کنید . . .
وبسایت رسمی رفوکاری نایب
طراحی شده توسط: ترشیز وب

مرمت قالی یکی از خدمات مهم درصنعت فرش می باشد که عیوب و آسیب دیدگی های فرش را به بهترین شکل بر طرف می نمایدT به نوعی می توان گفت یک مرحله قبل از فروش فرش بوده و برای اصلاح صدمات ظاهری وارد شده به فرش صورت می گیرد.

آشنایی با اهداف و مراحل مختلف مرمت قالی

بهتر است بدانید مرمت قالی با اهداف مختلفی همچون جلوگیری از آسیب ‌های احتمالی، کمک به عملیات تکمیلی فرش و بر طرف نمودن آسیب های وارد شده به فرش صورت می گیرد که در ادامه مطلب با آنها به صورت مختصر آشنا خواهیم شد.

جلوگیری از آسیب ‌های احتمالی: یکی از اهداف مهم مرمت قالی جلوگیری از آسیب‌ های احتمالی قالی می باشد. در واقع متخصصان با استفاده از اقدامات مختلفی همچون چرم دوزی از آسیب های احتمالی فرش جلوگیری می کنند. رفوگران لبه های فرش را با استفاده از نوارهای چرم می دوزنند و گره‌ های تزئینی در سر ریشه‌ ها انجام می دهند.

کمک به عملیات تکمیلی فرش: یکی از عملیات تکمیلی فرش مرمت قالی می باشد که بعد از اتمام بافت صورت می گیرد. در واقع هر فرشی بعد از پایین آوردن از دار به عملیات مختلفی همچون ترمیم، کنترل و پرداخت نیاز دارد. همچنین از دیگر عملیاتی که در حین بافت انجام نمی شود عملیات شیرازه زنی می باشد که بعد از مرحله بافت صورت می گیرد.

بر طرف نمودن آسیب های وارد شده به فرش: فرش ها بعد از گذشت مدت زمانی ممکن است دچار آسیب و خرابی شوند. در واقع مرمت قالی بهترین گزینه برای ترمیم فرش ها و بهسازی آن ها به شمار می آید. پرسنل رفوکاری نایب تهران به عنوان متخصصان فرش قادرند فرش های آسیب دیده را به گونه ای ترمیم نمایند که جایی از آسیب دیدگی معلوم نباشد. گفتنی است مرمت قالی شامل مراحل مختلفی همچون شیرازه دوزی، پل سازی، گلیم بافی، رفوی فرش بید خوردگی و رنگرزی می باشد. 

صفحه رفوکاری نایب در اینستاگرام را دنبال کنید:

https://www.instagram.com/nayeb.asl

انتشار:

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در print
Print

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط:

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.  

اطلاعات تماس

مجوزها

ما را دنبال کنید